Hobby i rozrywka Sport, hobby, rekreacja 

Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Wypoczynek na rzekach kojarzymy z reguły ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróży, który jest w naszym kraju znany od ponad wieku i wciąż znajduje nowych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Daje on znacznie większych wrażeń niż pływanie, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie krajobrazów nieosiągalnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dopasowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta przykładowo w kajaku lub kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Aby sprawnie poradzić sobie z bystrym nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, także nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting Dunajcem – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy rekompensują jednak oszałamiające widoki. Rafting Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to również świetna opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem szlak bogaty w wiele przeszkód i meandrów dostarczy wielu niezapomnianych emocji.

Może Cię także zainteresować