Sport, hobby, rekreacja Turystyka 

Jak przygotować się na trekkingi?

Zajrzyj w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta trekkingów

Chodzenie po wysokich szczytach kojarzymy szczególnie z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są zwykle specjalistyczne umiejętności – w wielu górach wytyczono wszak trasy, z którymi upora się każdy miłośnik gór – jeśli rzecz jasna posiada odpowiednie akcesoria, tj. buty z właściwą podeszwą i kijki zapewniające stabilność na nierównych szlakach. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna będzie również obecność sprawdzonego instruktora, bo ten pokaże, jak używać dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak okaże się on potrzebny? W których miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych trasach

Trekkingi bywają czasem prowadzone w naprawdę trudnym obszarze, co powoduje, że potrzebne stają się narzędzia umożliwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, które gwarantują przyczepność nawet na śliskich trasach – a na wielu górach spotkać je można także latem. Na trudnych podejściach przydatny będzie również czekan. Do obsługi tych narzędzi niezbędne będą specjalistyczne kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni klienci na trekkingi powinni udać się razem z instruktorem, który pokaże im, jak bez ryzyka przebyć trasę.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie szczególnie ciekawych szczytów na Ziemi, a te zwykle są niedostępne dla zwykłych turystów. Najchętniej organizowane są w wysokich górach – krajowi górołazy często wybierają słowackie Tatry, a także w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem wśród fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mają szansę natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam między innymi u podnóża Annapurny oraz Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować