Sport, hobby, rekreacja Turystyka 

Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Zainteresowany Kilimandżaro wyprawa? Skieruj się tutaj

Sięganie po wierzchołki gór to pragnienie licznych turystów, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Pamiętnych wrażeń niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Obieżyświatów przyciągają głównie możliwość obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, niepowtarzalne widoki, jak również kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą Shira, Uhuru oraz Mawenzi – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymaga należytej preparacji – ze względu na znaczną wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda sprawia, że dotarcie na szczyt masywu jest trudnym zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 9 godzin dziennie.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto również zrobić zapas medykamentów o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby ochroni także odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady oraz nakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować