Dbanie o zdrowie Robienie zakupów 

Zdrowe gotowanie – co warto wiedzieć o soli kłodawskiej i himalajskiej?

Jeśli chcesz zamówić sól himalajską, koniecznie sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Sole/119.

Sól to substancja konieczna do poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Jakie właściwości ma różowa sól himalajska i niejodowana sól kłodawska? Dlaczego warto stosować je do przygotowywania żywności?

Sól himalajska – jakich pierwiastków dostarcza?

Sól kuchenna to jeden z najistotniejszych dodatków, który świetnie uwydatnia smak jedzenia. Jakkolwiek nadmierne użycie soli ma negatywne oddziaływanie na nasze zdrowie, to jej rozsądne dawki (w granicach 6 gramów w ciągu 24 godzin) są niezbędne dla właściwego działania organizmu człowieka. Sól dostarcza wszak sód, tj. pierwiastek regulujący podtrzymanie optymalnego ciśnienia krwi oraz gospodarkę wodną. Jednym z najzdrowszych typów soli jest sól himalajska wydobywana ze pokładów mających ok. 250 mln lat. Produkt ten mieści w sobie wiele cennych pierwiastków oraz minerałów, m.in. potas, cynk czy wapń, a jednocześnie jest pozbawiony szkodliwych komponentów i zanieczyszczeń, np. metali ciężkich. Sól himalajska bardzo dobrze podbija smak dań i jest sprzedawana zarówno w postaci dużych, jak i niewielkich kryształków.

Sól kłodawska – źródło wapnia, magnezu i żelaza

Sól kłodawska niejodowana natomiast to substancja o wysokim poziomie czystości – zawiera ok. 97% chlorku sodu i jest wspaniałym dodatkiem do tradycyjnych przetworów. Jest wartościowym źródłem magnezu, wapnia czy cynku, a więc pierwiastków niezbędnych do zachowania pełni zdrowia. Sól kłodawska czerpana jest w kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie ługuje jej się, zatem nie zatraca swoich cech i jest bez problemu przyswajana przez organizm. Sól kłodawska jest na co dzień używana nie tylko w branży spożywczej, ale też sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w lecznictwie, rolnictwie i kosmetyce.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować