Robienie zakupów Urządzanie wnętrz 

W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

W upalne dni w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę czy upalne lato przed opuszczeniem mieszkania zaciągnij okna roletami podgumowanymi i po powrocie ciesz się nienagrzanym, wychłodzonym pomieszczeniem, idealnym do odpoczynku. Ten rodzaj rolety w 100% nie przepuszcza promieni słonecznych. Jak działają rolety podgumowane? W których pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej? Tutaj się tego dowiesz.

Atuty rolety podgumowanej

Głównym plusem rolety podgumowanej jest fakt, że powoduje ona pełne zaciemnienie wnętrza. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie wpuszcza światła do pokoju, co powoduje, że wnętrze się nie rozgrzewa. Najczęściej w sezonie letnim utrzymanie w pokojach optymalnej temperatury jest trudne. Jeśli nie posiadasz klimatyzacji, to kup ten rodzaj rolety. Rolety podgumowane najczęściej są wybierane do wnętrz, takich jak łazienka czy kuchnia, ale także do mocno nasłonecznionych pokoi. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były ozdobą Twojego salonu albo sypialni.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Roleta podgumowana zazwyczaj dostępna jest w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli musisz znaleźć przesłonę do słonecznego albo silnie przeszklonego pomieszczenia, to ten model spisze się doskonale. Także pokoje, w których szukasz spokoju lub całkowitego zaciemnienia, takie jak sypialna, salon oraz gabinet, to świetne wnętrza dla rolet podgumowanych.
Dobierz kolor rolety do innych elementów wnętrza lub wybierz model w absolutnie kontrastujący z nimi. Rolety mogą być klasycznym lub nowoczesnym dopełnieniem wnętrza, jednak wiele jest zależne od Twojej inwencji i koncepcji ich wykorzystania.

Może Cię także zainteresować