Bezpieczeństwo Robienie zakupów 

Rodzaje rękawiczek ochronnych i gdzie je zamówić?

Więcej informacji o rękawicach ochronnych.

W trakcie wypełniania szeregu czynności w zakładzie pracy, częścią ciałaszczególnie podatną na rozmaite urazy są dłonie. Z tego powodu wynika zatem konieczność ich zabezpieczenia efektywnymi środkami, jakimi są właściwie dopasowane do charakteru pracy rękawice ochronne.

Rękawiczki ochronne – osłona dłoni przed poważnymi, ale też lekkimi urazami

Rękawiczki ochronne klasyfikuje się w 3 kategoriach, z których kategoria I świadczy o tym, iż rękawice ochraniają dłonie w razie niewielkiego niebezpieczeństwa urazu dłoni, natomiast kategoria III to już rękawice do wykorzystania w środowisku dużego ryzyka, między innymi w trakcie pracy z silnymi detergentami lub środkami chemicznymi mogącymi zranić skórę (przykładowo z acetonitrylem, z roztworem amoniaku czy z sodą kaustyczną), niezwykle niską temperaturą bądź niebezpiecznymi czynnikami biologicznymi. Zadaniem pracodawcy jest zatem przekazanie zatrudnionym odzieży ochronnej właściwie dopasowanej do specyfiki wykonywanej przez nich pracy. Dlatego przed kupnem rękawic ochronnych wymagane jest sprawdzenie, czy wybrany środek ochronny posiada certyfikaty potwierdzające spełnianie wskazanych norm technicznych, a więc czy zabezpiecza on przed interesującymi nas groźnymi czynnikami. Dane o skali ochrony zazwyczaj wskazane są na rękawicach pod postacią łatwych do rozszyfrowania piktogramów.

Jakiego rodzaju rękawice ochronne ma w swojej ofercie ich polski dostawca?

Jednym z uznanych polskich producentów i dostawców przeróżnego rodzaju rękawic ochronnych i jednorazowych jest sieradzka spółka Global Food Hygiene, która w swoim asortymencie posiada rękawiczki spełniające normy wszystkich wymienionych w poprzednim akapicie powyżej kategorii. Są to m.in. rękawice robocze powlekane lateksem, poliuretanem lub nitrylem, cechujące się wyższą odpornością na przetarcia i które wyraźnie usprawniają chwytność, rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni wyprodukowane z wytrzymałej stali nierdzewnej, które chronią przedramię i dłoń użytkownika, jak również rękawiczki dziane, które na co dzień stosuje się w przetwórstwie żywności czy też jako wkład pod inne, stalowe rękawice, które mogłyby przetrzeć skórę. Oczywiście w ofercie Global Food Hygiene nie brak także obszernego asortymentu rękawiczek foliowych z polietylenu (też w wersji wraz z zarękawkami) oraz jednorazowych, bezpudrowych rękawic z lateksu i z nitrylu ważnych dla branży kosmetycznej, spożywczej i medycznej.

Siedziba firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować