Robienie zakupów Sport, hobby, rekreacja 

Profesjonalne obuwie sportowe – dlaczego warto je posiadać?

Jeśli potrzebujesz butów sportowych, koniecznie wejdź na sklep-hummel.pl/pl/c/OBUWIE-SPORTOWE/265.

Codzienny jogging, ćwiczenia w klubie fitness czy udział w grach drużynowych nakłaniają do tego, aby właściwie zatroszczyć się o stopy. Tych aktywności nie należy przez długi okres wykonywać w zwyczajnym obuwiu, skutkiem tego tak istotne jest wyposażenie się w buty sportowe.

Obuwie sportowe – nie tylko interesująca estetyka

Większość z nas łączy obuwie sportowe najczęściej z fajnym wyglądem oraz wygodą ich użytkowania. Nie spostrzegamy ich swoistych właściwości, ale podświadomie odczuwamy, że stopy czują się w takim obuwiu najlepiej. Z tej przyczyny obuwie sportowe nierzadko nosimy też w pracy, najczęściej, jeśli jest to fach, w którym przez długie godziny chodzi się bądź stoi – widzimy je na nogach pracowników sklepów, pedagogów i dentystów. Lecz w przypadku sportowców korzystanie z butów zaprojektowanych do uprawiania danego sportu pozwala im nie tylko zdobywać lepsze rezultaty, ale również uchronić się przed ewentualnymi kontuzjami. Buty dla biegaczy mają amortyzatory mikrowstrząsów oddziałujących na śródstopie oraz kostkę podczas zetknięcia się z gruntem, spody butów do tenisa są dostosowane do ślizgania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, korki piłkarskie dają zawodnikom przyczepność i pozwalają na błyskawiczną zmianę kierunku biegu tak na sztucznej, jak i naturalnej pokrywie stadionu, tak samo jak obuwie halowe ułatwia bieg po parkiecie. Obuwie sportowe jest wobec tego lokatą w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Kiedy powinno się kupić nowe buty sportowe?

Jeżeli dla praktykowanej przez nas dziedziny sportu produkuje się specjalne obuwie, nie należy zastępować go zwyczajnymi trampkami. Nawet tak łatwa aktywność jak jogging w niewłaściwym obuwiu z supermarketu często prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nie powinno się także oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoką cenę wpływają lata spędzone przez firmy nad obserwacją mechaniki konkretnego sportu oraz odkrycie technologii produkcji takiego obuwia. Buty uszkodzone czy też noszące silne ślady zużycia, trzeba szybko zamienić na nowe, jako że bez wątpienia nie spełnią one już swoich zadań, co także może doprowadzić do kontuzji podczas treningów.

Siedziba firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować