Robienie zakupów 

Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Potrzebujesz mopa płaskiego? Wejdź na https://verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Mycie podłogi wydaje się bardzo prostym obowiązkiem – wystarczy woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli idzie o znaczną powierzchnię lub nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia. Wtedy należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie w naszych domach mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Profesjonalne mopy do podłóg – czym się cechują?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim 2 czynniki – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto także mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma służyć do mycia posadzek o znacznym metrażu – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Sam mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i wydajnie myć podłogi. Niemal jednakowo istotne są także akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane w dużym stopniu upraszcza i skraca czas pielęgnacji podłóg. W czasie sprzątanie rozległych powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować