Robienie zakupów Urządzanie wnętrz 

Pomysły na zastosowanie rolet dzień i noc

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To też fantastyczny pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu albo sypialni, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (standardowym, mini oraz na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a innych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się także w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i bogata kolorystyka powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeśli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.

Może Cię także zainteresować