Dbanie o zdrowie Robienie zakupów 

Podkłady jednorazowe i ich zastosowanie

Jeśli potrzebujesz podkładów higienicznych, odwiedź tę stronę

Stanowiące bezpośrednie niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia grzyby, wirusy i bakterie czają się praktycznie wszędzie. Najwyższe ryzyko zarażenia panuje jednakże w obiektach, w których zazwyczaj przebywają osoby chore lub tam, gdzie w wyniku różnych zabiegów narzędzia mają bezpośredni kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi punktami są przede wszystkim wszelkiego typu placówki służby zdrowia, gabinety kosmetyczne, studia tatuażu oraz salony spa. Aby obniżyć zagrożenie przenoszenia bakterii i innych niebezpiecznych mikroorganizmów, stosuje się różne akcesoria – poza rękawiczkami ochronnymi i preparatami antybakteryjnymi są to także podkłady higieniczne.

Podkłady medyczne – ochrona przed mikroorganizmami i wirusami

Większość szkodliwych roztoczy i wirusów przenosi się poprzez zetknięcie się skóry z zakażoną powierzchnią, dotykaną wcześniej przez jednostki zarażone. Żeby zminimalizować niebezpieczeństwo migracji zarazków w gabinetach i salonach kosmetycznych, korzysta się z podkładów medycznych. Zwykle są one wytworzone z celulozy lub pokrewnych tworzyw i są efektywną barierą dla drobnoustrojów. Podkłady higieniczne są jednokrotnego użytku i służą do wykładania m.in. stołów zabiegowych, foteli dentystycznych i ginekologicznych oraz sprzętu rehabilitacyjnego.

Podkłady jednorazowe – do stosowania w ogólnodostępnym WC

Jeszcze wyższe niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się infekcji skórnych powodowanych przez drobnoustroje panuje tam, gdzie z zakażoną nawierzchnią styka się nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się wirusów zmniejszają nakładki na deskę sedesową. Korzystanie z nich jest zalecane we wszelkich miejscach udostępniających publiczne toalety – na przykład w placówkach oświaty, galeriach handlowych, punktach usługowych czy biurach.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować