Robienie zakupów Urządzanie wnętrz 

Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Jeśli szukasz shuttersów, koniecznie wejdź na skyshutters.pl.

Urządzając pokój, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. W większości wypadków wybiera się klasyczne aranżacje, to znaczy firanki oraz zasłony, które czasami zestawiane są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego produkowane są shuttersy

Podstawową właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych poruszają się, tym samym można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek domowników. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się w głównej mierze na oknach, jednakże wspaniale sprawdzą się również na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale gros osób z pewnością w kinie lub na ekranie telewizora, gdyż te okiennice są nadzwyczaj popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy RPA.

Atuty wewnętrznych okiennic shutters

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one również praktyczne funkcje. Dzięki nim można kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – utrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i można założyć je na większości okien. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nadzwyczaj luksusowy wygląd, zatem wpływają na podwyższenie wartości posesji. Należy także uwydatnić, iż shuttersy są regulowane bez wykorzystania żyłek, co posiadacze psotnych zwierzaków oraz rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się wystające sznurki, uznają na pewno za dodatkowy atut.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować