Robienie zakupów Usługi branży budowlanej 

Odprowadzanie wody opadowej z dachu – systemy rynnowe

Kup orynnowanie dachu.

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru odpowiednich elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co więc winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – z jakich elementów się składa?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu bądź pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny PCV, metalowe lub plastikowe – które kupić?

W asortymencie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wykonane z kilku materiałów – między innymi z metalu bądź plastiku. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania trzeba zatem skonsultować z ekspertem.

Siedziba firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Może Cię także zainteresować