Dbanie o zdrowie Robienie zakupów 

Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Jeśli chcesz kupić urządzenie do masażu limfatycznego, koniecznie sprawdź https://bit.ly/3CTtarb.

Presoterapia to forma masażu, której celem jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak i miejsca masażu.

Aparat do masażu limfatycznego – na obrzęki kończyn rozmaitego typu

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia używają aparaty do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które nasuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory urządzenie naciska na kończynę, pobudzając tak przepływ chłonki. Jest wiele zaleceń do zastosowania zabiegu presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako pomoc w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowe urządzenia do masażu uciskowego w domu

Duże możliwości użycia aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Współcześnie osoby chętnie korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu innowacyjnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są kompaktowe i nie są ciężkie, w związku z tym bez problemu można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, dlatego że występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. nowotwór czy zaburzenia rytmu serca, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować