Robienie zakupów Urządzanie wnętrz 

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Szukasz listwy podłogowej? Zobacz tu

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów i ochraniają dolne partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, żeby nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i wspaniale koresponduje ze stylowymi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować