Robienie zakupów Urządzanie wnętrz 

Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Shuttersy w sypialni. Zobacz realizacje.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli shuttersy, kojarzą się najczęściej z wystrojem domów w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Jednakże ten element osłony okiennic można wykorzystać też w polskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a równocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż popularne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, mają dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy wyraźnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu rewelacyjnie uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości, jak również spędza się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny wypada zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także komfortowe. Swoboda wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala m.in. na delikatne jego ściemnienie, jeśli chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego przyciemnienie, kiedy chcemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Opcja regulacji przenikania światła do pokoju jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże też z innego powodu – za ich sprawą da się skutecznie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów latem łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, natomiast zimą dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Do tego okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Gromadzi się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich konserwacja jest niezwykle prosta i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się też w kuchni, w pokoju dziecka oraz w łazience.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować