kontenery na odpady, kontenery hakoweRobienie zakupów 

Kontener na odpady specjalne – rodzaje i konstrukcja

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny charakteryzować się dużą trwałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Z jakiego powodu warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich konstrukcja

Wśród dostępnych na rynku pojemników specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, płynne, a także niebezpieczne. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, zapobiegającą wylewaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami oraz dnem posiadającym zaczepy do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały sypkie mogą również posiadać uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte wykorzystywane do przewozu i gromadzenia gruzu oraz odpadów budowlanych.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować