Robienie zakupów Sport, hobby, rekreacja 

Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Kup toczek jeździecki na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, przez sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można kupić 2 typy zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i ma atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, jak również być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask do jazdy konnej nie należy też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować