Robienie zakupów 

Kapsle do monet – ochrona i łatwe przeglądanie kolekcji

Pudełka na monety kupisz na https://tinyurl.com/ydmxdwms.

Wartość zbieranych przez numizmatyków eksponatów może wzrosnąć tylko wtedy, jeśli zachowają się one w menniczym stanie. Jak więc ochraniać zarówno niezbyt cenne, ale także niezmiernie rzadkie numizmaty? Zalecamy specjalne kapsle i pudełka.

Kapsle na monety – zmniejsz ryzyko zadrapania swoich zbiorów

Hobbyści czują przyjemność nie tylko z samego zbierania numizmatów, ale także z ich segregowania, przeglądania bądź pokazywania innym entuzjastom monet. Na nieszczęście, każde wzięcie w dłoń monety, zwłaszcza okazu w stanie idealnym wybitego z delikatnego metalu (m.in. ze złota), może skutkować jej zarysowaniem. Dlatego więc rekomenduje się przechowywać wartościowe okazy w plastikowych kapslach do monet, które produkowane są w wielu rozmiarach dopasowanych do wymiarów popularnych okazów. Kapsle produkowane są z akrylu o wysokiej przezroczystości, i chociaż nie trzeba się z nimi męczyć przy otwieraniu oraz zamykaniu, są one szczelne i dobrze chronią monetę przed destrukcyjnym oddziaływaniem powietrza czy wody. W sklepach numizmatycznych dostępne są dwa typy kapsli na monety – okrągłe oraz kwadratowe, które posiadają wkład z pianki wyprofilowany do przechowywania monety o określonej średnicy. Bardzo istotny jest staranny dobór wielkości kapsla do średnicy monety, ponieważ to zapobiegnie jej przemieszczanie się wewnątrz pojemniczka i obniży możliwość zadrapania jej rantów, awersu i rewersu.

Pudełka na monety – cały zbiór w jednej skrytce

Kapsle są świetnym sposobem przechowywania numizmatów, ale jak wygodnie przeglądać eksponaty, kiedy są w nich trzymane? Dobrym rozwiązaniem jest zakup pudełka na monety od tego samego producenta, którego kapsle już mamy. W pudełku umieszczamy kwadratowe kapsle jeden za drugim w specjalnych przegródkach. Da się w nich także zamykać numizmaty w tekturowych holderach – tych pomieści się tu o wiele większa ilość niż akrylowych kapsli. Kapsle i pudełka na monety od renomowanych producentów potrafią efektywnie chronić eksponaty nawet przez okres 15 lat!

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować