Robienie zakupów Sport, hobby, rekreacja 

Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Sprawdź, gdzie nabyć czapsy

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy złotych. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Główne cechy czapsów i sztylp

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach zazwyczaj znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Tym samym są polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować