Robienie zakupów 

Co zamiast kablówki? Antena SAT!

Chcesz zamówić antenę satelitarną? Wejdź na www.telmor.pl.

Znaczna część z nas posiada we własnym domu telewizor. Pomimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy raz na jakiś czas zobaczyć interesujący serial lub dokument telewizyjny. Aby odbiór programu był możliwy, konieczna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Rewelacyjnie sprawdza się do tego antena SAT, którą aktualnie można kupić bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która na ogół nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można więc odbierać wciąż ogromnie lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części odbiorców z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyliczyć można parę typów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe oraz panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się określonymi właściwościami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Na ten moment zazwyczaj konsumenci wykorzystują jednak modele mające średnicę od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia produkowane są tak, aby nie niszczały w efekcie działania złych warunków atmosferycznych. Dzięki temu deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła służyć wiele lat.

Co poza anteną satelitarną jest wymagane do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem koniecznym do tego, by bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej należy też wyposażyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana we właściwym miejscu. Konieczny jest również konwerter (dwupasmowy lub posiadający oddzielne pasmo), kabel współosiowy i odbiornik satelitarny.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować