Robienie zakupów Uroda 

Co różni maski do włosów od innych odżywek?

Jeśli chcesz zamówić maski nawilżające do włosów, kliknij tutaj.

Nasze włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich stan negatywnie oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce czy też silny wiatr. Jednakowo szkodliwa jest stylizacja przy pomocy prostownicy lub suszarki, zasypianie z mokrą głową, koloryzacja czy też korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków. To powoduje, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. Jeżeli zniszczenia nie są duże, możemy do tego zastosować odżywkę. Często jednak ten kosmetyk okazuje się niewystarczający.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów odbudowują bardziej intensywnie aniżeli typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej też chronią włosy. Specjaliści często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, które umożliwiają odbudowę nawet najbardziej zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. By przeniknęły w głąb skóry oraz włosów, należy je spłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, najlepiej używać ich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej składników wpływających na poprawę kondycji włosów. W zależności od zastosowania danego kosmetyku, pojedyncze komponenty mogą być zestawione tak, aby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie składniki jak keratyna, różnego rodzaju olejki, jak również silikony. Naturalne maski do włosów zawierają dodatkowo wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować