Robienie zakupów Sport, hobby, rekreacja Zagadnienia motoryzacyjne 

Buty na motocykl – czym się różnią i jakie kupić?

Potrzebujesz butów na motor? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Buty motocyklowe, podobnie jak i pozostałe części odzieży dla kierowców jednośladów, rewelacyjnie się prezentują i zapewne wiele osób pragnie je mieć ze względu na sam ich wygląd. Niemniej jednak ich podstawowymi zadaniami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motorem i zagwarantowanie ochrony stopy oraz goleni w czasie ewentualnego wypadku.

Rodzaje butów motocyklowych

Kłopot z tym, jakie buty na motocykl będą najodpowiedniejsze, miewają nie tylko nowi kierowcy, ale także osoby od wielu lat zafascynowane jazdą na motorze. W sklepach z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi znajdziemy kilka rodzajów obuwia. To między innymi:
1. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Kończą się powyżej kostki, w wielu przypadkach do połowy łydki i wykonane są z materiałów ochraniających stopę przed zamoknięciem.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające jedynie do kostki, które są świetne na spokojną, nie za jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie zagrożenie wypadku jest mniejsze, tym samym osłona stopy nie jest tu priorytetem. Ich zaletą jest natomiast wyjątkowy komfort, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się pieszo.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i autostradach, gdzie ryzyko urazów i wypadków jest o wiele większe. Buty na motocykl sportowy posiadają stosowne rozwiązania zmniejszające ryzyko przetarć skóry i złamania kości goleni lub stopy. Te buty są wysokie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać pieszo.

Co mieć na uwadze kupując buty na motocykl?

Wybierając buty na motocykl powinno się w pierwszej kolejności ustalić, jakie mają mieć ogólne przeznaczenie – stosowanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się poważnymi urazami w razie kraksy, z kolei buty enduro używane jedynie do jazdy w mieście, będą może wyglądały świetnie, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia wygody. Zadaniem obuwia motocyklowego, swoją drogą jak pozostałych elementów ubrań dla motocyklisty, jest podwyższenie bezpieczeństwa jazdy oraz asekuracja kierowcy, dlatego jakość wykonania i użytych w nim tworzyw jest szczególnie ważna. Kupujmy zatem obuwie renomowanych marek. W razie niepewności powinno się zawsze zwrócić się o wskazówkę do bardziej wykwalifikowanego kierowcy albo zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym planujemy dokonać zakupu obuwia.

Siedziba firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować