Robienie zakupów 

Albumy na monety i banknoty – ochrona kolekcji

Dowiedz się więcej o klaserze na monety.

Kolekcjonowanie banknotów i monet to nie tylko radość z wyszukiwania i zakupu kolejnych okazów, ale także poczucie spełnienia z ich podziwiania i indeksowania. Nabyte numizmaty winny więc znaleźć się w stosownych klaserach bądź albumach, za pomocą których bez trudu będzie można je oglądać, a w tym samym czasie zabezpieczy się je przed ewentualnym zniszczeniem.

Klaser na monety – atuty odczepiania i dopinania poszczególnych kart

Numizmatycy mają obszerny wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich kolekcjonowanie, aczkolwiek najpopularniejsze wciąż pozostają klasery. Czemu? Przede wszystkim dlatego, iż umożliwiają klasyfikację numizmatów konkretnego rodzaju. Trzeba pamiętać, iż część albumów na monety nie posiada fabrycznie zamocowanych kart i trzeba nabywać je oddzielnie dobierając je do rodzaju zbieranych numizmatów bądź banknotów. Dowolność wpinania oraz wypinania stron jest dużym usprawnieniem przy katalogowaniu eksponatów wedle własnego uznania – można przekładać je między klaserami bez potrzeby wyjmowania pojedynczych okazów, co minimalizuje ryzyko zarysowania monet czy rozerwania banknotów. Z drugiej strony, mając małą kolekcję, w jednym albumie można umieścić monety o różnych średnicach, należy tylko zakupić strony z odpowiednimi dla nich przedziałami. Kolejnym atutem klaserów na monety jest to, że w wielu przypadkach wyglądają jak książki lub albumy ze zdjęciami, więc bez problemu schowamy je w biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego złodziejaszka.

Klasery na monety pomieści bez problemu również monety w holderach

Długoletni kolekcjonerzy zalecają, aby w przegródkach klaserów wykonanych z tworzyw sztucznych chować popularniejsze monety, nie mające już stanu menniczego, bowiem nawet gruba powłoka z polichlorku winylu nie gwarantuje numizmatom kompletnej osłony przed działaniem powietrza oraz wysokiej wilgotności. Kosztowne numizmaty w idealnym stanie czy też te wykonane z ze srebra i złota warto w pierwszej kolejności zabezpieczyć przez zamknięcie w plastikowym kapslu. Kapsel można potem trzymać w klaserze, jako że szereg producentów posiada w asortymencie karty do albumów, w które bez przeszkód można włożyć monety w kapslach lub w tekturowych holderach.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować