Reklama 

Mało klientów? Pomoże agencja SEO

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o usługach świadczonych przez firmę SEO.

Firmy lub administratorzy stron internetowych, którzy chcą pojawiać się na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania, mogą to uzyskać na minimum kilka sposobów. Pierwszy – najbardziej wadliwy – to podejmowanie starań samodzielnie. Nie posiadając kwalifikacji w problematyce SEO i nie śledząc regularnie komunikatów o modyfikacjach w algorytmie Google, trudno postępować poprawnie i – co najistotniejsze – skutecznie. Drugi sposób to stworzenie etatu dla biegłego SEOwca, lecz nie każda firma się na to decyduje powodu ograniczeń budżetu. Trzeci sposób to podjęcie współpracy z agencją SEO. Wydatki przewidziane na zadania agencji SEO można dostosować do możliwości finansowych zlecającego. Plusem kooperacji z agencją SEO jest to, że obok speców od SEO w zatrudnione są tam także eksperci od content marketingu, kampanii Google Ads, grafiki oraz programowania, którzy służą merytoryczną pomocą w tych kwestiach.

Agencja SEO – wybierz tę, która istnieje na rynku od lat

Agencji SEO w naszym kraju jest wiele. Co wziąć pod uwagę podczas doboru firmy, która wywinduje do góry naszą widoczność w wynikach organicznych przeglądarek? Polecamy wybrać firmę, która istnieje na rynku od kilku lat. Liczba firm SEO, ale także tych kreatywnych i marketingowych, z każdym rokiem wzrasta, co nie zawsze niesie za sobą odpowiednią jakość usług. Wybierając firmę, która funkcjonuje od mniej więcej dekady, można mieć zaufanie, że ma ona ogromne doświadczenie i może w każdej chwili zaprezentować pokaźne portfolio swoich byłych klientów. Agencje SEO nierzadko na swoich stronach posiadają sekcję „Case study”. Zanim podpisze się umowę wypada przeczytać opisy takich przypadków, żeby samemu wstępnie zobaczyć, jakich rezultatów można oczekiwać po danej agencji, jak również to dla jakich branż pracowała i z jakimi problemami się mierzyła. Godna zaufania agencja SEO to taka, której praca jest transparentna: informuje o harmonogramie prac na zbliżające się miesiące, a także przekazuje raporty z przeprowadzonych działań i ich rezultaty.

Druga nie do przecenienia kwestia to spersonalizowana oferta i dostosowanie zakresu działań do potrzeb działalności prowadzonej przez klienta agencji. Jeśli agencja SEO na pytanie ofertowe odpisuje w kilka minut, a oferta sprawia wrażenie gotowego szablonu, należy traktować to jak sygnał ostrzegawczy. Po wysłaniu zapytania pracownik kompetentnej agencji SEO winien skontaktować się z potencjalnym klientem, aby poprosić o kolejne informacje o firmie, potrzebne do przygotowania dla niej indywidualnej oferty. Mamy tu na myśli dane, których nie można znaleźć tak po prostu online, jak np. informacja o prowadzonych uprzednio pracach SEO czy o ważnych dla klienta produktach albo usługach, które zamierza wypromować.

Opłata za wyniki – czy to korzystny model rozliczeń z agencją SEO?

Ostrożnie należy potraktować agencje SEO, które sugerują umowę z rozliczeniem się za wypracowany efekt. W takim modelu klient rozlicza się z firmą SEO wtedy, gdy słowa kluczowe zdobędą określone w umowie pozycje w SERP (np. wejdą do Top3 lub pierwszej strony wyników). To wciąż stosunkowo popularny rodzaj rozliczeń, lecz wiąże się ze znacznym zagrożeniem – można wszak uzyskać błyskawiczny efekt przy pomocy naruszania reguł ustalonych przez Google. Codziennie modyfikowany algorytm także nie pomaga w spełnieniu obietnic składnych klientowi, zatem odpowiedzialna agencja SEO nigdy nie gwarantuje osiągnięcia konkretnych wyników. Jeśli idzie o cenę za usługi agencji SEO, to z rzadka jest ona stała – z reguły w pierwszych tygodniach po podpisaniu kontraktu niezbędne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, aby wykonać wnikliwy audyt SEO, a później zrealizować wszelkie wyliczone w nim zalecenia. W kolejnych miesiącach współpracy, gdy witryna klienta jest już zoptymalizowana, wydatki na działania są o wiele mniejsze.

Siedziba firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować