Reklama 

Eko gadżety reklamowe dla świadomych firm

W ostatniej dekadzie kwestia ekologii stała się jedną z przewodnich spraw, omawianych w debacie publicznej. Potrzeba korekty naszego zachowania związanego z racjonalnym zużyciem zasobów Ziemi, pomału przenika do każdej sfery życia, także do świata reklamy. Dzisiaj zarówno małe firmy, jak i ogromne koncerny, dążą do tego, aby stać się eco-friendly. Swoją troskę o ochronę przyrody mogą one pokazać odbiorcom na wieloraki sposób, także przez zastosowanie w akcjach promocyjnych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Cechy ekologicznych gadżetów promocyjnych

Ekologiczne gadżety to artykuły reklamowe, ale wyprodukowane z surowców przetworzonych bądź szybko degradowalnych. Są to także gadżety z tkanin bez dodatków tworzyw syntetycznych, które są praktyczne i których osoba obdarowana nieprędko wyrzuci. Powoduje to, że korzystanie z nich w niewielkim stopniu wpływa na zaśmiecanie natury. Za eko gadżety promocyjne traktuje się również te produkty, które wytworzono z polipropylenu (PP). Mimo, iż jest to polimer, łatwo daje się go przetwarzać, a kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozkładu nie są wydzielane niebezpieczne gazy.

Eko gadżety promocyjne – co można zamówić?

Można przypuszczać, że w ofercie producentów nieczęsto spotyka się obszerny wybór eko gadżetów reklamowych. To nieprawda! Już sama oferta odzieży promocyjnej jest gigantyczna – można wykonywać nadruki na t-shirtach z bawełny, w różnych krojach (męskich, damskich oraz dziecięcych), a także w licznych kolorach. Nadruki reklamowe umieszczane są na bawełnianych lub jutowych torbach, dostępnych w formie popularnych toreb na zakupy, ale też np. plecaków-worków. Pozostałe atrakcyjne gadżety tego typu to niewątpliwie długopisy, które mogą być wyprodukowane ze zrolowanego papieru lub z bambusa, ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów, papierowe pojemniki na napoje, a także saszetki.

Może Cię także zainteresować