Prawo i wymiar sprawiedliwości 

Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Prawo rodzinne stanowi jeden z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw związanych z władzą rodzicielską, ojcostwem i macierzyństwem czy uregulowaniem kontaktów.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale w głównej mierze odpowiedniej postawy w stosunku do Klienta, który powierza nam swoje najbardziej osobiste sprawy. W trakcie prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez poszczególne stadia sprawy w bezbolesny dla nich sposób. Naszym celem jest dopasowanie się do oczekiwań każdego Klienta przede wszystkim w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych zaczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną bądź na Skype’ie. To wtedy staramy się zgromadzić maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Kolejne etapy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia każdej sprawy staramy się znaleźć sposób na jej ugodowe zamknięcie. Podejście to wywodzi się z faktu, iż wiele sytuacji spornych ma swoje podłoże w ogromnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba bezstronna, nie znajduje się pod ich wpływem i ocenia sprawę tylko pod kątem prawniczym.

Może Cię także zainteresować