Kształcenie 

Kurs modelowania w Blenderze 3D – nie tylko dla profesjonalistów

Kurs Blender 3D - sprawdź pełną ofertę.

Świat rysunku nieustająco się rozwija i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych technik na rzecz tworzenia swoich prac tylko cyfrowo. Komputery dają artystom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale też modelowania obiektów 3D. Inicjacja nauki modelowania 3D nie wiąże się już ogromnymi wydatkami – można przecież pobrać program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który przy tym jest całkowicie bezpłatny.

Nauka modelowania 3D na własną rękę jest frustrująca

Korzystania z dowolnej aplikacji można nauczyć się samemu, lecz proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nierzadko bywa niezmiernie frustrujący. Z tej przyczyny uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie wiele korzyści przede wszystkim tym, którzy dopiero odkrywają Blender 3D. Oswajanie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy dodawanie różnorodnych efektów i tekstur na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez kursanta zwracając uwagę na elementy, które wymagają dopracowania i podpowiadając ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku każdego kursu najlepiej, by odbywał się on w niewielkich grupach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i hobbystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest w dzisiejszych czasach zdolnością pożądaną i docenianą przede wszystkim w branży filmowej, projektowej i gier wideo. Poznanie oprogramowania Blender 3D rozszerza więc przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne prace, które potem można śmiało dołączyć do swojego portfolio. Nie oznacza to jednakże, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży filmowej i łączą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników tego typu kursów to po prostu miłośnicy 3D oraz artyści, którzy pragną znaleźć nowe drogi ekspresji lub rozwijać swoje obecne umiejętności.

Siedziba firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować