Kształcenie 

Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Więcej informacji o Adobe Photoshop kurs uzyskasz tutaj.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego korzystają przede wszystkim z zaawansowanego oprogramowania. Znając te realia ogromna grupa młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem od razu sięga po znane programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jaki software można użyć?

Jest kilka programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo że został stworzony jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został głównym softwarem ilustratorów oraz game devów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak np. Krita, GIMP czy Affinity Photo, w których dzięki zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akrylowymi, temperą lub farbami akwarelowymi. Digital painting zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nietrafionych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Wybierz kurs Adobe Photoshop online z możliwością kontaktu z twórcą szkolenia

W praktyce uczenie się malarstwa cyfrowego odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, jednakże żeby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać wszelkie funkcje oprogramowania i przydatne metody korzystania z pędzli, należy wykupić kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one wyłącznie najważniejszych funkcji programu. Istotne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z autorem kursu.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować