Hobby i rozrywka Kształcenie 

Kurs akwareli – nic nie zastąpi pracy pod okiem instruktora

Kurs akwareli - ta niezwykła oferta Cię zadziwi.

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych metod wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym profesjonalistą, aby czuć z tego przyjemność każdego dnia. Dla wielu osób jest to wszak tylko pasja albo sposób na rozluźnienie się po wyczerpującym dniu i nie szukają oni osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Jednak jeśli chcesz poznać nowe techniki, polecamy postawić na kurs malowania akwarelami.

Nie tak łatwo opanować akwarele – uczestnicz w kursie akwareli

Akwarele to wbrew pozorom nie jest łatwe medium. Efekt końcowy wydaje się bardzo lekki i banalny do stworzenia, ale jest wynikiem wielu czynników, o których początkujący twórca rzadko ma pojęcie. Znaczny udział w samym toku malowania ma również przypadek – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet osoby od lat wyrobione w tej technice przenigdy nie mogą być przekonane o tym, iż praca zawsze będzie idealnie taka, jak chciały. Nauka malowania akwarelami to perfekcyjne miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz zdobyć przydatne elementarne informacje nieodzowne do odnalezienia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu radośnie widziani, obojętnie, czy mają już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w trakcie pierwszych godzin szczegółowo wyjaśniają cechy farb akwarelowych, różne techniki ich stosowania oraz typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy efekt dzieła.

Nauka malowania akwarelami – czy warto?

W czasach popularyzacji internetu to nie problem wyszperać a następnie obejrzeć tutoriale, które uczą malowania akwarelami. Jednak raczej nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie malowania akwarelami pod okiem biegłego instruktora ze szkoły rysunku i malarstwa. W owocnej nauce umiejętności artystycznych konieczne są porady, które uczestnicy kursu otrzymują od instruktorów w czasie tworzenia prac. Te korekty pozwalają w szybszym tempie zdobyć umiejętności, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, że dany efekt nie wyszedł tak jak się spodziewał. Co więcej praca w grupie osób o podobnych zainteresowaniach wytwarza przyjazną atmosferę wsparcia, które jest bardzo ważne w stymulacji do nieprzerwanego doskonalenia warsztatu. Udział w konstruktywnej analizie prac innych kursantów, umożliwia z kolei trafnie ocenić autorskie prace już zakończeniu kursu.

Siedziba firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować