Finanse, rachunkowość 

Wymiana pln na euro – w kantorze online po bieżącym przeliczniku

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o kurs euro, znajdziesz na https://tinyurl.com/yfrhqb57.

Euro to względnie nowa waluta, gdyż w postaci gotówkowej pojawiła się w obiegu dopiero w 2002 r.. Jest ona dziś głównym środkiem płatniczym w większości państw należących do UE. Polska póki co nie sprostała wymaganiom, pozwalającym przystąpić do strefy euro, co nie znaczy, iż jej obywatele nie używają tej waluty regularnie, czy to oszczędzając na koncie walutowym lub też robiąc zakupy w zagranicznych sklepach.

Waluta euro i zalety z jej wprowadzenia

Wprowadzenie euro w krajach członkowskich Unii Europejskiej dostrzegalnie ułatwiło życie milionom obywateli Europy, zarówno w sferze osobistej, jak i biznesowej. Ujednolicona waluta to przecież mniejsze komplikacje z policzeniem przypuszczalnego zysku lub kosztu podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co przedtem ze względu na możliwe wahania kursów pomiędzy walutami niejednokrotnie mogło okazać się nietrafioną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa też na wolność przemieszczania się rezydentów krajów członkowskich, którzy w zasadzie w ogóle nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w wystarczającą ilość pieniędzy w obcej walucie w trakcie wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Obecnie wystarczy im jedynie ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy każdej transakcji.

W kantorze online od ręki sprawdzisz przelicznik euro

Polska, pomimo przynależności do UE od 2004 roku, póki co nie sprostała wszelkim warunkom umożliwiającym wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, iż jako obywatele kraju członkowskiego UE powszechnie już prowadzimy transakcje biznesowe oraz kupujemy w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualny przelicznik euro na stronie kantoru online, a przy okazji też błyskawicznie wymienić złotówki na euro bez konieczności wizyty w banku. Wymiana euro online z uwagi na mniejsze spready jest korzystniejsza oraz wygodniejsza, bo może zostać zlecona w dowolnej porze dnia (także w środku nocy!), a kupno waluty dokonywane jest po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to z reguły ma miejsce w kantorach stacjonarnych oraz bankach – na podstawie uśrednionego kursu z dnia poprzedniego.

Siedziba firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować