dolar kurs, wymiana dolarówFinanse, rachunkowość 

Wymiana dolarów na zł – poznaj aktualny kurs w kantorze online

W latach 80-tych każdy pragnął mieć przynajmniej parę dolarów, żeby wstąpić po sprawunki do Pewexu. Natomiast dekadę później trzymanie oszczędności w amerykańskiej walucie było wyznacznikiem sukcesu w życiu zawodowym. Obecnie znaczna grupa Polaków zamawia na co dzień zakupy za dolary, korzystając przy tym z wszechobecnej globalizacji i możliwości międzynarodowej dostawy zamówień z dużych światowych sklepów online. Nic zatem dziwnego, iż dolar stał się walutą, która nie budzi już emocji, a nabyć go da się także nie wychodząc z domu, bo od wielu lat w Polsce działają kantory internetowe, które wymieniają dolary na złotówki po częstokroć bardziej rentownym kursie niż w instytucjach bankowych.

Dolar amerykański – ciekawostki, które mogą zaskoczyć

Określenie „dolar” wywodzi się od terminu “talar”. Tak zwano czeskie monety wybijane z 1 oz srebrnego kruszcu. I naprawdę z początku walutą płatniczą w Stanach Zjednoczonych Ameryki były monety. Pierwsze banknoty tej waluty, które przez wiele lat zyskały sobie dużą grupę przeciwników, pojawiły się dopiero w drugiej połowie XIX w. remedium na problemy z niedoborem monet. Co ciekawe, banknoty dolarowe nie są wyprodukowane z papieru, a z kompozycji włókien bawełny (ok 75%) oraz lnu (ok 25%) z dodatkiem kilku innych składników, które pozostają tajemnicą państwową. Nie znaczy to jednakże, iż banknoty dolarowe są bardziej wytrzymałe – szacuje się, że niższe nominały funkcjonują w obiegu około 4 lata, z kolei banknoty o nominale 100$ – od 9 do 18 lat. Zniszczone banknoty są rozdrabniane, a wygenerowany z nich materiał jest przekazywany przedsiębiorstwom, które przerabiają je na materiały budowlane. Amerykańskie monety funkcjonują w obiegu aż 30 lat, jakkolwiek są one też na ogół gubione, a nagminnie wprost wyrzucane. Statystyki mówią, że tak kończą rokrocznie blisko 62 miliony $ w bilonie.

Kantor online – tu znajdziesz bieżący kurs dolara

Dolar to nazwa wielu walut jednak nie da się ukryć, że jeśli mówimy “dolar” to idzie nam o dolara amerykańskiego, który jeszcze dwa dziesięciolecia temu był najsilniejszą walutą świata, a dopiero w ostatnich latach pomału tracił swoją pozycję. Jednak wymiana dolara w dalszym ciągu jest lwią część obrotów na Forex. Zainteresowani aktualnym kursem dolara amerykańskiego mogą w każdej chwili sprawdzić jego wartość m.in. na stronie kantoru online, w którym kurs walut uaktualniany jest w kilkusekundowych odstępach. Prócz tego, można tam przejrzeć historyczne notowania kursu dolara, jak również porównać jego wartość z bieżącymi kursami najpopularniejszych walut.

Siedziba firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować