Finanse, rachunkowość 

Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Chcesz wiedzieć co to takiego mass collect? Skieruj się w to miejsce.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie ta opcja będzie użyteczna?

Działanie usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niesłychanie proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich ID. Takie działanie zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc na przykład w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych czy wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą dokonali oni wpłaty (przelew za pośrednictwem poczty, tradycyjny przelew bądź przelew z karty). Korzystanie z mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów niż podczas księgowania manualnego, a jednocześnie eliminacją ewentualnych błędów nieraz mających miejsce w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie wpływających opłat – plusy mass collect

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. PM Bank i BNP Paribas) wypada przeanalizować możliwość jej wdrożenia w firmie, również takiej, która każdego miesiąca rozlicza poniżej setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a zatem bieżące monitorowanie wpływających należności) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co z czasem skutkuje zwiększeniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować