Finanse, rachunkowość 

Kredyt obrotowy – sposób na wsparcie prowadzonej przez siebie działalności

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowatorskich maszyn oraz urządzeń. Tak wielkie wydatki ciężko jest jednak sfinansować bazując tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe dla rolników mają w obecnie dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z wyższymi kosztami albo zawierają nierentowne dla klienta warunki, stąd nie rekomendujemy tej drogi pozyskania środków finansowych.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To też dla niemałej grupy rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt ten można przeznaczyć na finansowanie wydatków, które związane są z działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam znaleźć kredyt doskonale dostosowany do wymagań i potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać swoją działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.

Może Cię także zainteresować