Finanse, rachunkowość 

Czy warto lokować oszczędności w złoto w sztabkach?

Sprawdź złoto sztabki na https://goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Zakładanie lokat lub po prostu gromadzenie środków pieniężnych na koncie nie jest teraz tak rentowne jak parę lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i większa świadomość, że nie zainwestowane środki dają zysku sprawiły, iż Polacy szukają sposobów, które pomogą ich finansom zapewniać w przyszłości poboczny zysk. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz szerszym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złoto w sztabkach.

Czy złote sztabki to pewna lokata?

Na wstępie należy dobitnie podkreślić, iż lokata pieniędzy w złoto w sztabkach to inwestycja na długie lata. Złoto zwykle nie ulega większym i mniejszym kryzysom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz niepewność gospodarcza i polityczna nieraz podbija jego cenę. Oczywiście, można odnotować wahania w jego wartości, jednak badając jej historyczny wykres bez trudu daje się dostrzec, że wraz z upływem lat idzie ona w górę. Co jest tego powodem? Od stuleci ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Niegdyś służył on jako środek płatniczy, w dzisiejszych czasach jest wykorzystywany w elektronice, przemyśle chemicznym czy medycynie, a także – w dalszym ciągu na potężną skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, iż wydobycie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego kruszcu użytego przykładowo do produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB czy też telefony komórkowe) jest częstokroć nieopłacalny, skutkiem tego zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i oczekuje się, iż w najbliższych latach ta tendencja raczej nie ulegnie zmianie.

Złote sztabki – produkowane w licznych wagach

Czytając o lokacie środków w złote sztabki większość inwestorów z miejsca pomyśli, iż to nie dla nich, z powodu duży koszt. Tymczasem sztabki złota wytwarza się w różnorodnych wagach, więc zasadniczo każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnej części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Te drobne sztabki są też idealne na prezent. Zasobniejsi inwestorzy, posiadający pokaźniejszy kapitał często wybierają większe sztabki złota o wadze 20 g, 500 g oraz 1000 g. Należy jednak wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto o wiele taniej. Po drugie, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Wobec tego powinno się zamawiać złote sztabki o przeróżnej wadze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są z góry podzielone na drobne kawałki.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować