Dbanie o zdrowie 

Terapia aparatem do fali uderzeniowej – jak działa?

Zamów urządzenia do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć dolegliwości różnego typu. Kiedy jest stosowana i kiedy ?

Gdzie wykorzystywana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest szeroko wykorzystywana w ortopedii, kosmetologii, rehabilitacji, medycynie sportowej, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i wykazuje się dużą efektywnością w walce z różnorodnymi schorzeniami. Nowoczesne urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, co zapewnia nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają między innymi w terapii chorób związanych z narządami ruchu, takich jak zespół bolesnego barku, kolano skoczka, zapalenie ścięgien czy bóle w okolicy bioder. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów i rehabilitantów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Dostępne na rynku aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 niezależne aplikatory oraz kanały, co umożliwia zastosowanie leczenia u dwóch pacjentów równocześnie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na zredukowanie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować