leczenie presbiopii, korekcja starczowzrocznościDbanie o zdrowie 

Starczowzroczność – czy można ją skorygować?

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia na nieduże odległości, co w gruncie rzeczy ogranicza możliwość czytania czasopism, pisania, użycia telefonu komórkowego i notebooka, a także podejmowania wielu innych aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją zachwiania zdolności oka do akomodacji albo jej zupełnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być noszenie okularów, niemniej jednak powoduje to komplikacje. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są wygodne, a modele progresywne z reguły nie są tanie. Lepszym rozwiązaniem może okazać się zatem zlikwidowanie starczowzroczności dzięki zabiegowi.

Leczenie presbiopii. Dlaczego jest konieczne?

Jak już napomknęliśmy, leczenie starczowzroczności umożliwia uniknięcie szeregu przeszkód przy wykonywaniu codziennych, najłatwiejszych aktywności. Osoby cierpiące na to schorzenie (wypada zaznaczyć, iż nierzadko pierwsze objawy presbiopii pojawiają się zaraz ukończeniu 40 roku życia) mają problemy z pisaniem lub korzystaniem z telefonu, jak również dokonywaniem zakupów (w istocie uniemożliwia przeczytanie ceny artykułu) bądź jazdą komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z rozkładów jazdy). Co więcej, przeciwnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez możliwość lepszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie okularów bywa dla chorego niekomfortowe. Nie należy również zapominać, że wada ta się nieustannie pogłębia, a każde kolejne dwa lata skutkują zwykle pogorszeniem widzenia o około ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – usunięcie wady w czasie pojedynczego zabiegu

Oprócz korekcji z użyciem okularów, dostępne jest też leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają nieodzowność korzystania ze szkieł korekcyjnych. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są także sposobem na to, aby w trakcie pojedynczego zabiegu całkiem uwolnić się od wady w obu oczach.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować