Dbanie o zdrowie 

Leczenie stożka rogówki – popraw jakość swojego widzenia

Więcej na temat leczenia stożka rogówki Kraków na https://bit.ly/3hGaWPR.

Keratoconus, inaczej stożek rogówki, to przypadłość, która w znacznym stopniu ogranicza codzienne funkcjonowanie – obniża jakość widzenia, a przy tym może wywoływać kolejne schorzenia oczu. W nowoczesnych klinikach okulistycznych lekarze potrafią jednakże poradzić sobie z tym problemem. Jak więc winna przebiegać korekta stożka rogówki?

Leczenie stożka rogówki – jak objawia się to schorzenie?

Rogówka to przezroczysty element gałko ocznej, który mocno skupia promienie światła. Leży przed tęczówką i ma wiele nocyceptorów, niemniej jednak jest ukrwiona w niewielkim stopniu. Około trzydziestego roku życia może ulec deformacji przejawiającej się ścieńczeniem i uwypukleniem w centralnej części. Jest to wynikiem nadwątlenia tkanki, która – jak się przypuszcza – ulega działaniu rodników. Stożek rogówki powoduje astygmatyzm i krótkowzroczność, przez co chory widzi kategorycznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie światła. Pacjenci uskarżają się również na pieczenie oczu, czasami zdarza się też widzenie podwójne. Stożek rogówki niejednokrotnie współistnieje z innymi schorzeniami oczu, np. zapaleniem spojówek. Szczęśliwie współcześnie skuteczne leczenie stożka rogówki jest osiągalne. Na wczesnym etapie choroba jest korygowana przy pomocy soczewek kontaktowych albo okularów, z czasem jakkolwiek potrzebne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Leczenie stożka rogówki – metody wszczepienia pierścieni śródrogówkowych i cross linking

Korekcję stożka rogówki prowadzi się za pośrednictwem różnorodnych procedur medycznych. Aktualnie najskuteczniejszą metodą na poprawę jakości widzenia jest cross linking oraz wszczepienie pierścieni śródrogówkowych. Współczesne kliniki okulistyczne specjalizują się dodatkowo w korekcie stożka rogówki za pomocą modelowania, czyli zabieg Topoguided. Bardzo dobre efekty zapewniają procedury korzystające z technologii mapowania rogówki, która pomaga uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie umożliwia niwelowanie krótkowzroczności lub niezborności przy pomocy soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą też po po odpowiednim czasie udać się na zabieg laserowy, który całkiem wyeliminuje wadę wzroku.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować