Dbanie o zdrowie 

Leczenie kanałowe – dziś to nie boli

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest miłym tematem. Obecnie natomiast, wykorzystując nowoczesne narzędzia i – w szczególności – skuteczne środki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować pacjentom, że zabiegi będą w 100% bezbolesne. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, kiedy rozwinie się zapalenie miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu ultracienkich sprzętów, przez co stomatolog jest w stanie dostać się do głęboko zlokalizowanych warstw uzębienia. Warto jednak pamiętać, że w leczeniu kanałowym używa się także innych, nierzadko naprawdę złożonych technicznie narzędzi. Jakich?

Czym wykonuje się leczenie kanałowe?

Oprócz sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do monitora przed oczami lekarza, minimalizując prawie do zera ryzyko wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie także sprawdzenie długości kanałów. Osiągnięcie sporej dokładności ułatwiają specjalistyczne maszyny elektroniczne – endometry. Poza tym lekarze stosują też odpowiednie narzędzia, jakie umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie kuracji i polepszenie komfortu leczonego.

Leczenie kanałowe – dla kogo refundowane?

Rozpoczynając leczenie kanałowe należy pamiętać, że nie zawsze jest ono fundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast pełnopłatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, powinniśmy wybrać się do stomatologa posługującego się odpowiednimi akcesoriami i wcześniej sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi pacjenci mówią w sieci.

Może Cię także zainteresować