Laserowa korekta wzroku – poznaj zalety i przeciwwskazania
Zainteresowany laserową korekcją wzroku? Zajrzyj tutaj.
Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, wygoda na co dzień oraz dostęp do różnych zawodów – to tylko niektóre z powodów, które przekonują ludzi do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio bezustannie wzrasta, na co wpływ ma na pewno niezwykle niskie niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia). Za decyzją o wykonaniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania udowadniają bowiem, iż zaniedbane wady wzroku mogą doprowadzić do wiele poważniejszych problemów, bowiem stanowią czwarty (tuż po zaćmie, zwyrodnieniu plamki oraz jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci Europejczyk.
Laserowa korekcja wzroku czyli formowanie rogówki
Korekta laserowa wzroku korzysta z technologii formowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum uzyskuje się znakomite rezultaty. Podnosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można natomiast usunąć problem dalekowzroczności. Aktualnie szeroko rozpowszechnionych typem lasera stosowanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie wiązki podczerwieni. Pozwala to na dokonanie dokładnego formowania, a równocześnie redukuje zagrożenie naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za rekomendacją tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia dużo czynników. Główne z nich to w szczególności niska inwazyjność, skuteczność, dokładność i prawie nie występujące niebezpieczeństwo powikłań. Warto napomknąć również o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Korekta laserowa wzroku – są też przeciwwskazania
Zanim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, warto mieć świadomość tego, iż w sporadycznych sytuacjach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie schorzenia oczu takie jak zaćma, nieukończony 21 roku życia, ciążę oraz karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe czy posiadanie rozrusznika serca.
Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]