Dbanie o zdrowie 

Lampa BEYOND – skuteczny sposób na wybielanie zębów

Mocne i białe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać długotrwałe efekty?

Szczotkowanie jamy ustnej po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (woski, lakiery, żele), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są obecnie najchętniej wybierane? Lekarze szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące rezultaty już po trzech sesjach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów nawet o piętnaście odcieni

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalnego wzornika ustala się barwę zębów przed naświetlaniem. Po wykonaniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotny jest również dobór właściwego PH żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 tonów, efekty są więc spektakularne i utrzymują się do 3 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.

Może Cię także zainteresować