Dbanie o zdrowie 

Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Klinika okulistyczna Kraków - poszerz swoje wiadomości!

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga usunąć uciążliwe i nierzadko niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na zabieg do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – zabieg nieinwazyjny i bezpieczny

Nie tak dawno temu korekta wzroku sprowadzała się do dobierania soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty pozwalające na leczenie presbiopii, jaskry, nadwzroczności, jak również szeregu innych chorób. Niesłychanie popularna jest laserowa operacja wzroku cechująca się wysoką skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent szybko wraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie pracuje wykwalifikowana załoga medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać stosowną technikę leczenia oraz skorygować wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej korzystają z najnowszego sprzętu diagnostycznego, dlatego mogą rozpoznać nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Czym ponadto zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się także leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają m.in. na formowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący metodą niezbędną w ujawnianiu stanów zapalnych, jaskry, a także pozostałych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją zaćmy. Korygowanie wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie też z innymi kwestiami, takimi jak ciałami obcymi w oku czy usuwaniem kaszaków.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować