Dbanie o zdrowie 

Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Sprawdź, gdzie kupić aparat do terapii ultradźwiękowej.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bo właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a wytwarzane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do łagodzenia bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, bazuje na dwóch typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, wiązadeł, blizn oraz ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie najlepszym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź podejmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – lepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować