Dbanie o zdrowie 

Basen dla niemowląt – zalety ćwiczeń w wodzie

Choć jeszcze kilkanaście lat wcześniej pływanie niemowlaków nie było popularne wśród matek, to dziś coraz więcej z nich postanawia zapisać ich latorośle na basen. Dla niemowląt taka aktywność jest wszak doskonałym ćwiczeniem, umożliwiającym lepszy rozwój całego organizmu. Warto też zaznaczyć, iż – wbrew oporom niektórych matek – na pływalnię mamy szansę udać się z bobasem naprawdę szybko, bo nawet od trzeciego miesiąca życia. Jednak miejmy na uwadze, że bobasy będą w pełni bezpieczne jedynie wtedy, kiedy udamy się z nimi na odpowiednie zajęcia pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Jak więc je znaleźć? O jakich rzeczach powinniśmy wiedzieć przy poszukiwaniach? I co zyskamy stawiając na basen dla niemowląt?

Czemu powinniśmy wybrać basen dla niemowlaków?

Najistotniejszym atutem basenu dla niemowląt okazuje się niewątpliwie to, że kompleksowo wspomaga rozwój dziecka. Dzięki ćwiczeniom na pływalni lepiej rozwija się układ oddechowy, rozbudowuje się układ mięśniowy, a delikatne wciąż kości dzieci nie będą obciążone, dzięki czemu zmniejsza się niebezpieczeństwo nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to też świetna metoda na naukę zborności ruchów, dzięki czemu dzieci prędzej stawiają pierwsze kroki. Dobrze też wspomnieć, że ćwiczenia na pływalni odbywają się z pozostałymi dziećmi – będą zatem doskonałą okazją do zawiązania pierwszych relacji z innymi dziećmi.

Bezpieczeństwo na basenie dla niemowląt

Mnóstwo matek niesłusznie jest przekonanych, że ćwiczenia na basenie dla niemowląt powodują czasem swego rodzaju niebezpieczeństwo, wystarczy jednak z rozwagą podejść do wyboru ekipy, jaka organizuje te zajęcia. Szczególnie istotne będzie na pewno to, aby były one prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy po pierwsze zadbają o ochronę niemowląt przebywających w wodzie, lecz też opracują właściwe zabawy, dzięki czemu te dobrze spędzą chwile na basenie, a także wyniosą z tego rozwojowe oraz psychiczne zyski.

Może Cię także zainteresować