Skuteczna dystrybucja ciepła w mieszkaniu – biokominek narożny

Remontujesz mieszkanie i zastanawiasz się, jak uczynić je jeszcze bardziej przytulnym, ale jednocześnie chcesz, żeby nowa aranżacja pomieszczenia miała nowoczesny wygląd? Te dwie rzeczy da się pogodzić! Wystarczy w zainstalować biokominek!

Czym wyróżniają się kominki bio

W latach, kiedy tak wiele mówi się o ochronie środowiska i smogu, oczywistym jest, iż nawet posiadacze domków jednorodzinnych stopniowo rezygnują z budowy tradycyjnych kominków opalanych węglem lub drewnem. Podobne, jeśli nawet nie lepsze wrażenia estetyczne dają przecież ekologiczne biokominki, które w czasie pracy nie generują dymu. Używane w nich biopaliwo lub wkłady żelowe dają przyjemną ciepłą barwę płomieni, która przywodzi na myśl paleniska z górskich, drewnianych domków. Paleniska większości biokominków można dodatkowo przystroić włosiem metalicznym*, które w zetknięciu z ogniem błyszczy się jak żarzące się drewno, polerowanymi ceramicznymi kamykami w rozmaitych barwach lub polanami ceramicznymi, które z sukcesem imitują takie gatunki drzew jak brzoza, olcha, sosna, czy dąb, co zwiększa dynamikę ognia i nasila wrażenie posiadania klasycznego kominka. Zastosowanie ceramicznych ozdób ma jeszcze jedną zaletę – po wypaleniu się biopaliwa polana i kamienie są gorące jeszcze przez jakiś czas, dzięki czemu ciepło emitowane jest jeszcze kilkanaście minut po ugaszeniu ognia.

Biokominki narożne – dlaczego warto?

Obudowy biokominków wytwarzane są w wielu kształtach. Dość popularne są biokominki narożne, znamionujące się tym, iż ich kształt zagina się w prawo lub w lewo, dzięki czemu można zawiesić je na kolumnach oraz zagięciach ścian. Takie biokominki rogowe nadają się także do zabudowy – daje to doskonały efekt aranżacyjny. Atutem biokominków narożnych jest to, że wysyłane ciepło rozprzestrzenia się jednocześnie w kliku kierunkach, skuteczniej dogrzewając pomieszczenie. Zapewne przed kupnem będziemy rozważać, czy wybrać biokominek narożny z szybą czy bez? Szyba w przypadku biokominków ma w głównej mierze wartość estetyczną, trzeba jednakże pamiętać, że szkło hartowane jest dość drogim elementem i może wpłynąć na cenę biokominka. Poza tym osłona płomienia dłużej się ogrzewa, dlatego jeżeli chcemy wykorzystywać biokominka narożnego jako dodatkowe źródło ciepła, wypada wybrać model bez szyby. Z kolei jeśli biokominek będzie zawieszony nisko, a mamy w domu małe dzieci, trzeba wybrać model z szybą, która nie pozwoli pociesze dotknąć płomienia.