Biżuteria 

Topaz mistyczny w jubilerstwie

Kup mystic topaz

Wspaniały wygląd i oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym uznaniem miłośników ozdób. Choć na początku może się wydać, iż to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca i powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Kolory topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż topaz przybiera fioletowy odcień, błękitny zaś jest skutkiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe skutki przynosi wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz na Dalekim Wschodzie.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie stosują go więc do wyrobu naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych strojów – świetnie wygląda również w pracy. Nie bez znaczenia jest również mnogość kolorów, dzięki której łatwiej można dobrać biżuterię do konkretnego stroju.

Może Cię także zainteresować