Biżuteria Robienie zakupów 

Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Dalsze informacje o biżuterii z cyrkoniami

Podczas procesu ozdabiania biżuterii powszechnie stosowane są wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one olśniewający dodatek, a przy okazji mają one ogromny wpływ na cenę wyrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska grupa klientów jest w stanie pochwalić się prawdziwymi skarbami wśród zgromadzonych ozdób. Znaleziono oczywiście także alternatywne rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Co to są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to materiały jubilerskie nie występujące w przyrodzie są produkowane w pełni sztucznie. Stanowią one jedną z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i podobnych cech. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające niestandardowe substancje mogą przybierać dowolne odcienie lub nawet zmieniać je dzięki działaniu światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, choć nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, stosuje się je w celach medycznych (jako tymczasowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle albo też do określania pH w wysokich temperaturach. Swego czasu, dzięki posiadanym cechom używane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najbardziej rozpoznawalną postacią cyrkonii, czyli biżuterią, kupić ją można na przykład przez internet.

Może Cię także zainteresować