Biżuteria Robienie zakupów 

Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Zobacz, gdzie kupić pierścionki zaręczynowe Kraków, wejdź na obraczki.net.pl

Kiedy spotkasz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednakże następuje ta długo wyczekiwany przez większość pań moment – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – zwyczaj od wielu wieków

Obdarowanie ukochanej pierścionkiem to niezwykle stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, iż od owego palca biegnie żyła prowadząca prosto do serca, tytułowana “vena amoris”. Powszechnie przypuszcza się, iż to Grecy przywieźli do Europy tradycję przekazywania pierścionków zaręczynowych. Na początku sporządzano je z łodyg konopi, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Drogocennymi pierścieniami ze złota lub srebra obdarowywano tylko wtedy, gdy mężczyźni pragnęli ogłosić swoją bezgraniczna ufność do wybranki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, drogimi kamieniami i złotem, jednakże materiały te w rzeczywistości powszechnie wykorzystuje się do ich tworzenia dopiero od paru wieków, natomiast znaczący wzrost ich popularności można zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Rzecz jasna, wymarzona biżuteria na oświadczyny to pierścionek z platyny z ogromnym brylantem, jednakże możliwości dowolnego dobierania rozmaitych kamieni i metali są szerokie. Poza diamentami wykorzystuje się topaz, szafir bądź rubin. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, a także drewno, niemniej jednak ciągle na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i różnych rodzajów złota (białego, różowego i żółtego).
Ile powinien być warty pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, iż mężczyzna musi wydać na niego przynajmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena pierścionka zależna jest od wielu elementów: wzoru, użytego kamienia, ilości karatów czy materiału, zatem każdy znajdzie piękny, oryginalny pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem miłości i zaangażowania, wobec tego jego koszt nie jest najważniejszy. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej wybrance.

Siedziba firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować