ametysty, biżuteria z ametystamiBiżuteria Robienie zakupów 

Kolczyki z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Brazylii, Paragwaju, Kenii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach królów brytyjskich. Współcześnie, znaleźć go można w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w stylizacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Kolczyki czy bransoletki z ametystami można nosić nie tylko od święta, ale również w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.

Może Cię także zainteresować