kolczyki wisząceBiżuteria 

Kolczyki wiszące – nie tylko podłużne kształty

Kolczyki są jednym z najpopularniejszych elementów biżuterii. Zakładają je nie tylko panie – wzrastającym od jakiegoś czasu popytem cieszą się również pośród mężczyzn, w szczególności tych ceniących sobie niekonwencjonalny styl. Nie można jednakże kwestionować, iż zdecydowana większość kolczyków produkowana jest dla kobiet. Wyjątkowo efektowne są szczególnie wiszące kolczyki. Bardziej rzucają się w oczy i dzięki temu w zdecydowanie wpływają na to, jak inni postrzegają naszą kreację. To właśnie dlatego cieszą się wielką popularnością pośród kobiet w różnym wieku i ubierających się w odmiennych stylach. Duża różnorodność kolczyków wiszących pomaga dopasować je do praktycznie każdej stylizacji. Jak zatem wybrać wiszące kolczyki najodpowiedniejsze do danej okazji? Na które ich aspekty powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Wiszące kolczyki – weź pod uwagę ich długość i design

Przy doborze kolczyków wiszących warto wziąć pod uwagę przede wszystkim ich długość oraz kształt – to dokładnie te atrybuty w największej mierze wpływają na to, jak wizualnie jest postrzegana nasza twarz. Krótsze kolczyki wiszące sprawiają, iż twarz zdaje się być bardziej okrągła, z kolei te dłuższe (w sklepach znajdziemy takie o długości nawet 7-8 cm) wyciągają ją. Tu olbrzymie znacznie posiada również kształt kolczyków. Podłużne przyczyniają się do wyszczuplenia owalu, z kolei te bardziej koliste – wręcz odwrotnie. W sklepach znajdziemy również kolczyki bardziej neutralne, które nie oddziałują przesadnie na postrzeganie kształtu naszego oblicza – w tym miejscu bezapelacyjnie powinniśmy wspomnieć między innymi o kolczykach łezkach.

Kolczyki wiszące – do jakich stylizacji je założyć?

Poszukując wiszących kolczyków dobrze dopasowanych do konkretnej sukienki warto pamiętać, że są one bardzo rzucającym się w oczy dodatkiem. W sąsiedztwie innych odznaczających się ozdób mogą więc sprawiać wrażenie braku umiaru. Stąd najlepiej stronić od noszenia ich do grubych bransolet, naszyjników lub zegarków. Kolczyki wiszące będą zaś wyglądały doskonale, jeśli w stroju będą najmocniejszym akcentem – rzecz jasna pod warunkiem, iż będą tworzyć spójną całość z fryzurą, butami i sukienką.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować