Biżuteria 

Kolczyki srebrne

Kup srebrne kolczyki

Kolczyki są najpopularniejszym, jak również najczęściej noszonym (nie tylko przez kobiety) dodatkiem. Popularność zapewne zawdzięczają ogromnej różnorodności wzorów, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie obecnie bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najpopularniejsze są prawdopodobnie kolczyki srebrne, antyalergiczne, naturalne i zawsze piękne.

Jakie rodzaje srebra spotykamy w kolczykach

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro o próbie 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest również też rodowane srebro pokryte cieniutką warstwą tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii odcień białego złota i przy okazji chroni metal przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest srebro szczotkowane o matowej powierzchni i srebro oksydowane w kolorze grafitu.

Rodzaje zapięć

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od indywidualnych upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są dwa rodzaje zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych wariacjach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Różnorodność rodzajów zapięć pozwala nam tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Może Cię także zainteresować